Тема 6. Практикум. Складне речення з різними видами зв'язку

Сьогодні ви працюєте в зошитах. Запишіть тему.

Практикум. Складне речення з різними видами зв'язку

Виконайте запропоновані вправи.
Сфотографуйте. Надішліть тут
https://docs.google.com/forms/d/1AlCaaUDrziT2MyIz-4VcmYwqSx8j50XV2265auHTIDY/edit

Вправа 1. Проаналізуйте структуру складних речень з різними видами зв’язку. Цифрами позначте їх вид: 1 — складні синтаксичні конструкції з безсполучниковим і сурядним зв’язком; 2 — складні синтаксичні конструкції з безсполучниковим і підрядним зв’язком; 3 — складні синтаксичні конструкції з сурядним і підрядним зв’язком.
(Речення переписувати не потрібно! Просто запишіть ключ-відповідь)
 1. По вечері гості примощуються, де кому вигідніше, а господар виймає книжку, і починається лектура... 2. Хо збирає всю свою потугу: проймаючим холодом віє борода його, чудодійна сила, мов хмари ті, насуває найстрашніші картини перед очі лектора, а лектор наче не помічає сього. 3. Ураз Хо помічає, що від погляду того діються з ним незвичайні речі: з бороди вже не віє проймаючий холод, вона тратить свою чудодійну силу, тіло його меншає, легшає, немов частина його парою взялася або порохом розсипалася. 4. Хо підійшов до села, і перша хата, яка кинулася йому у вічі, була шпиталь, місце страждання і заразом боротьби з тим стражданням. 5. Тихо було, мертво, але Хо не помічав сього: він сидів замислившись. 6. То не віл був у ярмі, звичайний господарський віл, якого паша й спочинок могли зробити щасливим: ярмо було накладене на шию дикому турові, загнаному, знесиленому, але овіяному ще степовим вітром. 7. Скрізь тепер весело, ясно, світ божий скидається на рай, а білява панночка із смутними очима сумує.

Вправа 2. Записати речення, розставити розділові знаки. Зробити синтаксичний розбір складного речення за даною схемою.

Світ падав на бризки білої хвилі що лилася по камінні й хвиля блищала у густій зеленій тіні як снопи срібла та кришталю (І.Нечуй - Левицький).
Схема синтаксичного розбору складного речення:
  1. Речення. Визначити тип речення за метою висловлювання
  2. Знайдіть (підкресліть) граматичну основу кожної частини складного речення; вкажіть кількість частин.
  3. Визначте засоби зв'язку частин складного речення.
  4. Визначте вид речення: складносурядне, складнопідрядне чи безсполучникове.
  5. Визначте залежність (чи незалежність) кожної частини; встановіть, до якого виду речень належить (особливо з підрядною залежністю).
  6. Накресліть схему речення.
  7. Поясніть розділові знаки.
 Зверніть увагу! Наступного вівторка 21.04.2020 у вас буде самостійна робота з теми "Складні речення з різними видами зв'язку"

Комментариев нет:

Отправить комментарий